Dzisiaj: 25.06.2022, Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
>> Strona główna PSD2
Weekendowe przerwy w bankomatach i BLIKU (prace w IT Card)
2022.06.22

...

więcej

Zabezpiecz się na przyszłość z BIK
2022.06.22

...

więcej

PSD2
PSD2
Co to jest PSD2

PSD2 (ang. Payment Services Directive) to unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych, która została wprowadzona do polskiego porządku prawnego poprzez nowelizację ustawy o usługach płatniczych...

PSD2

Szanowni Państwo

Mając na celu wsparcie rozwoju innowacyjnych usług i produktów finansowych, a jednocześnie wypełniając obowiązek dyrektywy PSD2 w zakresie udostępnienia podmiotom trzecim (Third Party Provider/TPP) danych klientów, którym Bank udostępnił usługi bankowości elektronicznej, na potrzeby świadczenia usług przez te podmioty, poniżej przedstawiamy informacje umożliwiające nawiązanie współpracy przez podmioty trzecie świadczące ww. usługi.

Jesteśmy przekonani, że Dyrektywa PSD2 i współpraca z niezależnymi podmiotami trzecimi wpłynie na rozwój bankowości elektronicznej i przyczyni się do rozwoju płatności elektronicznych i mobilnych.

Dzięki nowym usługom oferowanym Klientom, podmioty trzecie będą świadczyć nowe usługi w oparciu o informacje pozyskane z systemów bankowości elektronicznej:

  • inicjowanie transakcji płatniczych,
  • dostęp do informacji o rachunku/rachunkach oraz
  • potwierdzanie dostępności na rachunku/rachunkach kwoty niezbędnej do wykonania transakcji płatniczej dostawcom wydającym instrumenty płatnicze oparte na karcie płatniczej.

Jeśli jesteś przedstawicielem TPP, przygotowujesz się do wprowadzenia nowych usług dla naszych Klientów – poniżej zamieszczamy informacje umożliwiające dostęp do dokumentacji oraz udostępnionych środowisk.

DOKUMENTACJA INTERFEJSU

Przygotowany przez nas interfejs spełnia wymagania dyrektywy PSD2. Udostępniony interfejs umożliwia dostęp do rachunków płatniczych...

ŚRODOWISKO PRODUKCYJNE

Od dnia 14 września 2019 r. udostępniamy środowisko produkcyjne...

ŚRODOWISKO TESTOWE - SANDBOX

Dla potrzeb TPP (Third Party Provider) przygotowaliśmy i uruchomiliśmy środowisko testowe Sandbox...

INFORMACJE SERWISOWE

Zgłoszenia problemów z dostępnością lub nieprawidłowego działania interfejsu...

RAPORTY

Co kwartał będziemy publikować...

Bankowość internetowa

baner toplayer
Kredyt Jubileusz 160